Dość często hałaśliwy sąsiad z biurka obok uniemożliwia nam skupienie się nad swoim zadaniem lub profesjonalne przeprowadzenie rozmowy z klientem. Problematyczne mogą być również hałasy z innych pomieszczeń lub ruchliwa ulica za ścianą. Udowodniono, że praca w hałasie będzie mniej wydajna i może doprowadzić do rozdrażnienia czy bólu głowy. W Akustonic zaprojektowaliśmy mobilne panele akustyczne pozwalające na wygłuszenie lub zminimalizowanie hałasów z zewnątrz. Podczas produkcji użyliśmy materiałów najwyższej jakości posiadających wszystkie atesty i certyfikaty. Pozwoli to uzyskać najlepszy efekt oraz pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Zasada działania mobilnych paneli akustycznych

Nowoczesne rozwiązanie w skuteczny sposób oddzieli nas od źródła dźwięku, a także pozwoli pozbyć się niepożądanych efektów w postaci pogłosu lub dudnienia. Zawarta w panelu wełna Isover PT80 jest świetnym absorberem, który rozwiąże większość problemów z dźwiękiem. Uzyskamy więc znacznie lepszą jakość dźwięku oraz poprawimy jakość odczuć. Porowata struktura wełny gwarantuje szerokopasmową absorpcję dźwięku, więc skutecznie wyeliminujemy echo, pogłos czy dudnienie. Nagrany dźwięk będzie zatem czysty i bez problemu usłyszymy ścieżki poszczególnych instrumentów i wokal.

Zastosowanie mobilnych panelu akustycznych: studia nagrań

Nasze panele są dość często wykorzystywane w studiach nagrań do poprawnej adaptacji akustycznej perkusji. Kontrola poziomu głośności wszystkich instrumentów jest bardzo istotna podczas gry. Zestawy perkusyjne dość często zagłuszają inne instrumenty, dlatego powinniśmy oddzielić od siebie dźwięki. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z parawanu akustycznego, który doprowadzi do izolacji perkusji i zachowania harmonii między instrumentami. Stosuje się je nie tylko podczas nagrań, ale także w trakcie koncertów. Nasze mobilne panele akustyczne wykorzystuje się również do izolacji innych instrumentów: pianina, fortepianu, chórów czy instrumentów dętych.

Mobilne panele akustyczne w firmach i domach

Produkty docenią również właściciele i pracownicy wielu firm, głównie biur w stylu open space. Głośne rozmowy z biurka obok czy ruchliwa ulica za ścianą przestanie być już problemem w pracy i nie będzie wpływać na skupienie i efektywność pracy. Nasz rozmówca przestanie słyszeć rozmowy innych osób, dzięki czemu skupi się na omawianej sprawie. Mobilne panele akustyczne można wykorzystać, aby kontrolować hałas wywołany przez niewielkie remonty. Rozwiązanie można wykorzystać jako ochronę przed hałasem z zewnątrz. To idealny sposób na odseparowanie części pomieszczenia, np. w celu odbycia rozmowy biznesowej i podpisania umowy. Możemy je wykorzystać w prywatnych domach w celu wygłuszenia.

mobilne panele akustyczne

Zalety stojących paneli akustycznych

Szczególnie doceniana jest właśnie mobilność proponowanego rozwiązania. Dzięki zamontowanym kółkom możemy przesunąć panel w każde dowolne miejsce. Brak konieczności montażu do ściany jest również ułatwieniem dla klienta, ponieważ nie trzeba wiercić otworów w ścianach i wieszać elementu. Klienci doceniają również skuteczność, czyli pochłanianie dźwięku oraz likwidowanie dudnienia i odbijania fal dźwiękowych. W prosty sposób przeprowadzimy adaptację akustyczną pomieszczenia i oddzielimy konkretne strefy. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia dopasowanie modelu do koloru otoczenia oraz stylu wnętrza. Nowoczesny wygląd może stać się więc jednym z elementów dekoracyjnych. Panele są bardzo stabilne, mimo swojej mobilności.

Czym wyróżniają się produkty Akustonic?

Oferowane przez nas panele są odporne na wiele czynników chemicznych oraz trudno zapalne. Znacznie zwiększa to komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ramę panelu akustycznego tworzy płyta meblowa o grubości 18 mm charakteryzująca się solidnością i stabilnością konstrukcji. Wypełniliśmy ją wełną mineralną Isover PT80 o gęstości 80 kg/m3, która zapewni szerokopasmową absorpcję dźwięków. Tak powstałą konstrukcję pokryliśmy włókniną zmniejszającą pylenie i dopiero wówczas pokryliśmy tkaniną obiciową. Najwyższa jakość materiałów to gwarancja uniknięcia odbijania fal dźwiękowych, redukcja pogłosu oraz różnorodnych zniekształceń dźwięku w trakcie nagrań. W zestawie znajdą Państwo panel akustyczny, podstawę wraz z zamontowanymi kółkami, wkręty do połączenia panela z podstawą. Szeroka gama kolorystyczna dostępna w naszym katalogu pozwoli dopasować panel do aranżacji pomieszczenia. Oferujemy Państwu możliwość zamówienia mobilnych paneli akustycznych wykonywanych według indywidualnego projektu. Służymy pomocą i fachowym doradztwem na każdym etapie realizacji zlecenia.