Dyfuzory akustyczne

Ich zadaniem jest rozpraszanie fal akustycznych, co przyczynia się do redukcji echa oraz pogłosów. Rozpraszanie jest równie ważne, jak ich pochłanianie. Od absorberów odróżnia je zachowywanie energii akustycznej, co oznacza możliwość kontroli odbić w adaptowanym pomieszczeniu.

dyfuzor schroedera
Panele akustyczne - bezpieczne zakupy on-line

Bezpieczne zakupy

Panele akustyczne - szybka realizacja zamówień

Szybkie realizacje

Panele akustyczne - natychmiastowa wysyłka

Natychmiastowa wysyłka

Przestrzenny dźwięk dla każdego

Dyfuzory skutecznie zwiększają przestrzenność dźwięku, co powoduje lepsze efekty odsłuchowe, a także rozszerzenie sceny muzycznej. Najdogodniejszym miejscem na ich lokalizację jest tylna ściana, ściany boczne oraz sufit. Produkty dostępne w naszym asortymencie wykonane są z naturalnego drewna liściastego, co wpływa na ich znakomitą jakość oraz skuteczność działania. Drewno jest również materiałem o wysokich walorach estetycznych, dlatego też poza funkcją praktyczną, oferowane przez nas dyfuzory akustyczne staną się także elementem dekoracyjnym każdego wnętrza.

Wyższy poziom słyszanego lub nagrywanego dźwięku

Dyfuzory stosowane są do maksymalnie zoptymalizowanego rozpraszania dźwięku. Ich zadaniem jest rozpraszanie fal akustycznych, dzięki czemu możemy uzyskać efekt redukcji echa oraz pogłosu. Rozpraszanie dźwięku jest równie ważne, jak jego pochłanianie. Jednak tym, co odróżnia dyfuzory od absorberów akustycznych, jest zachowanie energii akustycznej, a co za tym idzie kontrola nad odbiciami w adaptowanym pomieszczeniu.

Absorbery, np. absorbery dźwiękowe, dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których chcemy po prostu poprawić akustykę. Dyfuzory natomiast polecane są w celu uzyskania wysokiej jakości nagrywanego czy odtwarzanego dźwięku, na przykład w studio nagrań, pokoju odsłuchowym czy kinie domowym.

Najwyższa skuteczność dzięki precyzyjnemu wykonaniu

Nasze dyfuzory są wykonane z jak największą dokładnością, przy użyciu specjalistycznych maszyn. Tylko w taki sposób uzyska się idealne parametry akustyczne. Dyfuzory dostępne w naszym asortymencie wykonane są z naturalnego drewna liściastego, które korzystnie wpływają na jego skuteczność i jakość rozpraszanego dźwięku. Dodatkowo drewno wpływa na walory estetyczne, przez co dyfuzory mogą dodatkowo spełniać rolę elementów dekoracyjnych nowoczesnych pomieszczeń.

Dyfuzory są w całości wykonane z naturalnego drewna liściastego, które nie jest malowane czy lakierowane, dzięki czemu do maksimum wykorzystane są jego właściwości akustyczne.

Dyfuzory akustyczne - aby słyszeć więcej

  • studia nagrań

  • pokoje odsłuchowe

  • teatry
  • sale konferencyjne