Pułapki basowe

Pułapki basowe to ustroje akustyczne, których zadaniem jest pochłanianie najniższych częstotliwości. Niwelują one dudnienia oraz podbicia basu, będące wynikiem rezonansów własnych danego pomieszczenia. Ich efektywne działanie zależne jest od właściwego ustawienia — pułapki basowe powinny zostać rozmieszczone w narożnikach adaptowanego wnętrza (łączących ściany oraz ściany z sufitem), a także za kolumnami.

pułapki basowe
Panele akustyczne - bezpieczne zakupy on-line

Bezpieczne zakupy

Panele akustyczne - szybka realizacja zamówień

Szybkie realizacje

Panele akustyczne - natychmiastowa wysyłka

Natychmiastowa wysyłka

Czysty dźwięk bez dudnienia

W typowych prostokątnych pomieszczeniach niskie częstotliwości o bardzo długich falach dźwiękowych gromadzą się w rogach, powodując charakterystyczne dudnienie. Jest to tak zwana fala stojąca, będąca wynikiem niekorzystnego odbijania się dźwięku od ścian. Pułapki basowe zapobiegają takim sytuacją, niwelując dudnienia i podbicia basu.

Wysoka skuteczność dzięki jakości wykonania

W naszym sklepie internetowym oferujemy bass trapy wykonane z wysokiej jakości wełny mineralnej Isover PT80, która ze względu na swoją dużą gęstość posiada wysoką skuteczność akustyczną i jest bardzo dobrze przystosowana do pochłaniania niskich częstotliwości. Wysoka jakość i precyzja wykonania gwarantują przyjemne dla ucha efekty, które docenią wszyscy, nawet najbardziej wymagający Klienci.

Aby pułapki najefektywniej spełniały swoje zadanie, należy rozmieścić je w narożnikach wnętrz – tych łączących ze sobą ściany, jak i tych łączących ściany z sufitem. Dlatego oferowane przez nas bass trapy mają trójkątny kształt, który idealnie wpasowuje się w kąty proste pomieszczenia.

Duże i małe przestrzenie

  • domowe wnętrza

  • pracownie lektorskie

  • studia nagrań

  • pokoje odsłuchowe