Zastanawiasz się przed zakupem jakiegokolwiek przedmiotu, które umieścisz w swoim mieszkaniu, domu lub biurze czy jest on bezpieczny dla Ciebie, pracowników lub Twoich bliskich ? Sprawdzasz czy posiada odpowiednie certyfikaty, badania lub atesty ? Jeśli nie, to może warto się zastanowić czy nie przysporzy Ci to kłopotów.

Przy wyborze na przykład mebli, oświetlenia, sprzętu rtv itd. często zwracamy głównie uwagę na wygląd i parametry. Zapominamy, żeby sprawdzić czy dana rzecz została przebadana, certyfikowana, a to właśnie wtedy możemy mieć pewność, że produkt nie tylko wygląda dobrze czy sprawnie działa, ale będzie też bezpieczny dla Ciebie czy domowników.

Czym jest Atest higieniczny ?

Taki certyfikat w dużym skrócie oznacza że Nasze panele akustyczne są bezpieczne dla zdrowia ludzi – o ile używa się ich zgodnie z przeznaczeniem. Atest został wydany na podstawie Naszego zgłoszenia. Panel akustyczny został poddawany badaniom pod kątem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne i określono jego jakość na podstawie wielu badań i testów. Atest został wystawiony przez instytucję upoważnioną do oceny jakości czyli – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH)

Jeszcze do niedawna Atest PZH był obowiązkowy dla większości urządzeń i materiałów stosowanych zarówno w budownictwie, jak i w instalacjach wodno-klimatyzacyjnych. Od 1 stycznia 2016 roku obowiązuje jednak nowy regulamin, który zawęził grupę produktów atestowanych, wyłącznie do tych, które mają kontakt z wodą zdatną do spożycia przez ludzi. W innych wypadkach jest to dokument w pełni dobrowolny, nie wymagany.

Czy warto zakupić panele akustyczne z Atestem higienicznym NIZP PZH – PIB ?

Skoro atest nie jest wymaganym dokumentem, to możesz wybrać panele akustyczne innej firmy, ponieważ mogą być tańsze, szybciej zrealizują zamówienie lub twierdzisz, że wcale nie zależy Ci na atestach.

To teraz zastanów się z czego składa się panel akustyczny ? Elementy mogą różnić się w zależności od producenta, ale jego budowa to przeważnie tkanina, płyta wiórowa/ meblowa, a przede wszystkim wypełnienie czyli wełna mineralna. Czy w tym wypadku całość jest bezpieczna dla Ciebie i Twojego otoczenia ? W Akustonic® macie pewność że materiały które wykorzystujemy do budowy paneli są bezpieczne, a cały produkt posiada atest higieniczny, dodatkowo często w konkurencyjnej cenie, a nawet czas realizacji potrafi być zaskakująco szybki.

Panele akustyczne z atestem w biurze, gabinecie czy studiu nagrań.

Panele akustyczne Akustonic® możesz używać wewnątrz budynków, w salonie, w przedpokoju, w pokoju, w którym na przykład komponujesz muzykę czy grasz na instrumencie. A co jeśli myślisz o bardziej profesjonalnym podejściu ? Może potrzebujesz paneli akustycznych do biura, gabinetu, chcesz mieć swoje studio nagrań lub szkołę nauki gry na instrumencie ? W tym przypadku tym bardziej warto zastanowić się nad wyborem wyposażenia takiego pomieszczenia w atestowane produkty. Warto wtedy zapoznać się ze specyfikacją produktów, które się kupuje, począwszy od krzesła biurowego poprzez właśnie panele akustyczne.

Panele akustyczne z atestem to potwierdzenie wiarygodności i profesjonalne podeście na przykład w przetargu.

Jeśli jesteś firmą, która bierze udział w przetargach to często, a wręcz prawie zawsze są wymagane szczególne dokumenty między innymi atest higieniczny. Zastosowanie produktów określonych certyfikatem PZH gwarantuje Klientom wysoki stopień zaufania oraz wiarygodności.

Obowiązek zakupu wyrobów z atestem w placówkach edukacyjnych.

Pisaliśmy o tym, że atest nie jest wymagany , jest dobrowolny, dlatego nie każdy producent stara się o taki dokument. Za to jest druga strona medalu, ponieważ są instytucje a dokładnie placówki edukacyjne, na które polskie prawo nakłada obowiązek zakupywania wyrobów posiadających certyfikaty ( atesty). Często ciężko znaleźć odpowiednie produkty, ponieważ w tych przypadkach nie do końca mogą się kierować tylko wyglądem, ale przede wszystkim atestem. Dlatego w przypadku Naszych paneli akustycznych nie ma tego problemu, charakteryzujemy się skutecznością, estetyką, precyzyjnością i atestem.