Kupiliście wymarzone mieszkanie. Czas na remont, malowanie, wybór mebli i dodatków. Nareszcie po kilku tygodniach urządzania siadacie na nowej kanapie, w nowym salonie i odpalacie sprzęt, żeby posłuchać ulubionej muzyki i okazuje się, że nie brzmi ona dobrze. Okazuje się również, że rozmawiając, w salonie jest duże echo. Zdarzyło wam się tak ? Sprzęt audio nie był taki tani, wszyscy go zachwalali. A jednak o czymś nie pomyśleliśmy podczas urządzania mieszkania. Zaczynamy szukać rozwiązania. Może panele akustyczne ? Tylko jakie ?

Z perspektywy kilku lat, przez które budujemy panele akustyczne, rozwiązywaliśmy setki takich zapytań. Wiemy doskonale, że na etapie projektowania wnętrza tylko kilka procent ludzi pomyśli o akustyce. Nie mówię tutaj o adaptacji akustycznej, często taka jest niemożliwa w mieszkaniu, gdzie nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pokoju audio. Dekoracyjne panele akustyczne alternatywa dla wnętrz. Panele akustyczne dekoracyjne możemy potraktować w skali urządzania mieszkania jako dodatek. Wiem, że łatwo się mówi. Trudniej znaleźć kompromis między zdaniem żony, a mniejszym pogłosem. Jednak ozdobne panele akustyczne to nie tylko rozwiązanie akustyczne.

Wnętrza mamy różne – klasyczne, nowoczesne, loftowe, boho, skandynawskie – każde jest inne. Standardowe panele pochłaniające mogą w takich wnętrzach być odbierane pod względem wizualnym jako toporne, jednak z perspektywy skuteczności są jednym z najlepszych rozwiązań. Alternatywą łączącą design i skuteczność są dekoracyjne panele akustyczne. Został zaprojektowany z myślą o poprawie akustyki, jak również o design. Jakość połączenia materiałów, z których jest, wykonany pozwala, dopasować go do wielu wnętrz. Tych już gotowych oraz, tych dopiero powstających. Paleta kolorów tkanin to 21 odcieni do wyboru. Dodatkowo front wykonany z naturalnego drewna. Bejcowany oraz zabezpieczany lakierem bezbarwnym bezpiecznym dla dzieci i trudno zapalnym. Całość tworzy ozdoby panel akustyczny. Wnętrze paneli akustycznych to skalna lub mineralna wełna akustyczna. Przebadana akustycznie. Posiadająca niezbędne certyfikaty.

W ofercie posiadamy dwa rodzaje paneli dekoracyjnych – panel binarny i panel hybrydowy. Panel binarny, popularny w studiach nagrań. Możemy go zobaczyć, w wielu miejscach, gdzie produkuje się muzykę. Standardowy panel binarny posiada wymiary 120cm x 60 cm x 10cm. Rdzeń to wełna Isover PT80. Ze względu na swoje zastosowanie i wygląd zdecydowanie nadaje się do mieszkania czy salonu. Front, który oferujemy, zapewnia dyfuzję częstotliwości. Taki panel jest hybrydą akustyczną. Rdzeń pochłania częstotliwości niskie, zaś płyta perforowana odbija w średnie oraz wysokie tony.

Ozdobny panel akustyczny to również panel hybrydowy. Oferowany w rozmiarze 50 cm x 50 cm i grubości 5 cm oraz 10 cm. Grubość paneli ma znacznie w przypadku pochłaniania częstotliwości. Panel hybrydowy o grubości 10 cm lepiej będzie absorbował niskie częstotliwości. Dlatego w połączeniu z drewnianym frontem tworzy idealny kompromis. Kilka kolorów frontu do wyboru to dodatkowy atut. Łączenie elementów drewniany z panelami akustycznymi jest niewidoczne. Co to oznacza ? Nie używamy wkrętów do połączenia drewna z panelem Frontu są klejone. Estetyka jest tutaj kluczowa.

Dochodzimy do sedna. Skuteczność paneli akustycznych to jedno. Drugie to ich design i zastosowanie.

Dekoracyjne panele akustyczne to rozwiązanie , które pozwoli zachować poprawność odsłuchu w Twoim pokoju. Skróci pogłos. Rozszerzy scenę stereo i na pewno wpłynie na wygląd Twojego salonu.

Jeżeli nie wiesz jakie zastosować dekoracyjne panele akustyczne w swoim domu napisz do nas. Budujemy panele nie tylko w standardowych rozmiarach.